स्वास्थ्यमन्त्री खोज्दा नभेटिएपछि…

- September 14, 2022 गते तीव्रखबरमा प्रकाशित

तीव्रखबर (छिटो खबरको एउटै विकल्प)

काठमाडौं । नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद प्रेम सुवालले महामारीको रुपमा फैलिएको डेंगु रोगको अवस्थाबारे संसदलाई जानकारी गराउन माग गरेका छन् । उनले संसदमा स्वास्थ्य मन्त्रालय र स्वास्थ्यमन्त्री समेत के गर्दै बसेको छ भन्दै आक्रोस पोखेका छन् ।

उनले डेंगु रोगका कारण नागरिकहरुको दिनानु दिन मृत्य हुने क्रम बढिरहेको बेला पनि स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले नियन्त्रणका लागि प्रभावकारी कदम चाल्न नसकेको आरोप लगाउँदै त्यसबारे संसदलाई जानकारी गराउन स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयलाई आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिनिधिसभा बैठकमा सुवालले डेंगु नियन्त्रणका लागि स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री भवानीप्रसाद खापुङले नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्न नसकेको आरोप लगाए । ‘कोरोना पछि डेंगु रोगले यतिखेर जनता एकदमै पीडित छन् । अस्पतालहरुमा शय्याको अभाव छ । डेंगु महामारीको रुपमा फैलिँदै छ,’ उनले भने, ‘स्वास्थ्य मन्त्रालय नभएको जस्तो भयो । स्वास्थ्य मन्त्रालयका लागि त बजेट धेरै छुट्टयाइएकै हो । तर स्वास्थ्य मन्त्रालयको प्रभावकारिता देखिएन, मन्त्रीज्यूको नेतृत्व देखिएन ।’


तीव्रखबर (छिटो खबरको एउटै विकल्प)

प्रतिक्रिया