ओमानबाट नेपाली चेलीको गुहार

527

कतार । वैदेशिक रोजगारीको क्रममा ओमान पुगेकी एक नेपाली चेलीले आफूलाई उद्दार गर्न र नेपाल फर्काउन आग्रह गरेकी छिन् । सुनसरी जिल्लाको झुम्का घर भएकी अन्जु परियार ११ महिना अघिदेखि ओमानको एक घरमा बन्धक बनेर घरेलु कामदारको रुपमा कामगर्न बाध्य बनाइएकी छिन् ।

आर्थिक अवस्था कमजोर भएपछि वैदेशिक रोजगारीको क्रममा कुवेत जान भनेर हिंडेकी परियारले आफूलाई झुक्याएर ओमानमा लगेर बेचेको आरोप लगाएकी छिन् । ओमानको एक घरमा काम गर्दै आएकी उनले आफूलाई चरम यातना दिइएको र घरेलु हिंसाको शिकार भइरहेकोले उद्दार गरी नेपाल फर्काउन आग्रह गरेकोे पिडित परियारलाई उद्दृत गर्दै कतार स्थित हाम्रा सम्वाददाता वि.वि खरेलले जनाएका छन् ।

पिडित परियारलाई करिव ११ महिना अगाडी इटहरी कि एक चिनजान गरेकी महिला मार्फत् दिल्ली एरपोर्टबाट श्रीलंका हुँदै ओमान पु¥याइएको थियो । ओमन लगेपछि आफूलाई ओमानको एक घरमा काम गर्नेगरी १२ सय रियालमा बेचिएको र आफू घरेलु मजदुरको रुपमा काम गर्न बाध्य पारिएको आरोप लगाएकी छिन् । आफूजस्तै झुक्याएर ओमानमा लगेर बेच्ने गिरोहको नाइके नेपाली महिला कृष्ण गुरुङ नाम गरेकी महिला आफ्नो परिवार सहित ओमनमा सलला घर नम्बर २१ मा बस्ने गरेको समेत उनले बताएकी छिन् ।

पिडित अन्जु परियारले उक्त महिला एजेन्ड कृष्ण गुरुङलाई फोन गर्दा ‘त्यही काम गर होइन भने साहुलाइ भनेर तलाइ ठिक पार्छु’ भनेर धम्की दिएको उल्लेख गरिन् । दैनिक १९ घन्टा घरायसी काम गर्नुको साथै खानसमेत नदिइ कुटपीट समेत गर्नेगरेको भन्दै उद्दारको लागि पहल गरिदिन आग्रह गरेकी छिन् ।

पिडित अन्जु परियारसँगै केही अन्य नेपाली महिलाहरु पनि ओमानको गरेलु कामदारको रुपमा बन्दधक भएको खबर पाएपछि कतारस्थित हाम्रा सम्वाददाता वि.वि खरेलले ओमानस्थित नेपाली राजदूतावास र नेपालका श्रम मन्त्री फर्मुल्लाह मन्सुरसँग सम्पर्क गरी जानकारी दिएको बताए ।

Facebook Comments

LEAVE A REPLY